Vítám Vás zde na svých stránkách. Budu se Vám snařit  přiblížit chov akvarijních ryb, nejen z jezera Malawi.V průběhu zlepšení stránek jsem přidal spoustu sekci, které doufám, že Vám budou užitečné. Jsou to rady nejen učebnicové, ale převážně praktické , které jsou v dnešní době k nezaplacení. Rád Vám odpovím na jaké koliv dotazy, které můžete psát do mé knihy návštěv . TAké budu velice rád, když mi ohodnotí stránky a zapojíte se do mého průzkumu o akvaristice.Tu naleznete ZDE
S akvaristikou jsem začal v roce 2003. A nikdy jsem netušil, že me to takhle chytne. Tak trošku o tom co teď mám za nádrže. Začal jsem s nádrží o objemu 120 L (Amazonie), kde jsem zacal chovat Kančíky přičnopruhé. Které mám do dnes.Rostou, jak z vody. Jediny problém je, že se blbě prodávají.Když jsou to jedny z nejnadhernějších ryb co jsem choval. Letos jsem si pořídíl další nadrž, ale o trochu větší 300 L (Malawi). Veškeré věci a ryby jsem zakoupil v České Třebové. V Maja chovatelské potřeby a krmiva. Jediná exota poblíž mého bydlište, kde se dá suprácky a kvalitně nakoupit. Za velmi dobrou cenu.
Něco málo o mé historii akvaristiky
Autor webu

Marcel Pirkl
Jižní 1474
Ústí nad Orlicí
56206
               
Email: marcel.pirkl@centrum.cz
Icq :   120329444
Mé akvaristické plány do budoucna

Nádrž
Nevím proč, ale když jsi pořídím novou nádrž. Tak řekněme za měsíc mám plány, jak získat novou vetší nádrž. Stávající 300 L nádrž mi už nestačí. Nechci tim říct, že už se na ní vykašlu, ale mám další svůj sen. A to je 600-900 L nádrž. Kdy svůj sen zhmotním? Myslím, že do roku 2006 tu nádrž budu mít. Jsem sice chudej student ,ale peníze se daj sehnat mnoha zpusoby. Tak mi držte palce.

Pěstírna
Další můj sen je mít pěstírnu. Nemám zrovna namysli nejaký obrovitanský komplex s nádržemi. Ale ze začátku menší pěstírnu. Řekněme 4-6 nádrží.  Ono to navazuje na tu další nádrž. Ryby z nádrže malawi bych přesunul do 600-900L . A z 300 L bych udělal nádrž na odchov.
Něco o mně

Narodil jsem se v Ústí nad Orlicí. 17 let jsem žil v České Třebové. Po té jsem se přestěhoval do rodinného domu v Ústí nad orlicí, kde žiji do teď.Vystudoval jsem učební obor Elektronik - Slaboproud. A nyní studuji průmyslovou školu v Lanškrouně. Ve volném čase se hlavně věnuji své přitelkyni, ale to bych nebyl akvarista, kdybych si neudělal čas na své miláčky!
Úvod
Vítejte na Gremových stránkách o akvaristice
Menu            Články        Akva. Deník        Mé nádrže        Odkazy        Kniha Návštěv        Kniha V.I.P
Moje rybky(historie až po real.)

120 L
Ve svých začátcích jsem choval, jako asi každý parmičky, mečovky, neonky. Tento chov mi vydržel asi rok. Hned, jak jsem prodal poslední rybku ve své nádrži, jsem se vrhl malinko bezhlavě do chovu Kančíku příčnopruhého. Podotýkám bezhlavě v uvozovkách. Teď každý měsíc mám mladé. Je to nádrhera vidět je, jak rostou a ještě víc, když je to můj vlastní odchov.Fotky naleznete ZDE.

300 L
Tuto nádrž jsem si pořídil koncem roku 2005. Teď z vlastní zkušenosti můžu říct, že se neda srovnávat větší nádrž a malá. Z té větší budete mít mnohem ohromnou radost. Určitě větší něž  z menších nádrží. Tlamovce mám pár měsícu a zamiloval jsem si je. Už po několika měsících co je mám se začli třít. Fotky naleznete ZDE
"Proč zvolit Africké ryby"

Většina ryb, které byly přivezeny z Afriky je z jezera Malawi a Tanganyika .Tyto ryby jsou podle  mě překrásné. Ať se jedná o zbarvení nebo o chovaní. Nedají se srovnávat s ostatními rybami. Ale všechno má své klady a zápory. Narozdíl od ostatních ryb jsou hodně teritorialní a své území si hájí. A to vůbec nemluvím o tom, když mají mladé. Žádná nádrž se nevyrovná nádrži Malawi nebo Tanganyika. Je to jen můj osobní názor. Neberu rostlinkářům zarostlé akvária.
Ale co mě nejvíc mrzí, je  že se Afrika musí převážně vyvážet do zahraníčí. Není to škoda? Já si myslím, že je. Máme tohle všechno ve svých rukách. Jen kdyby byl o tyhle rybky větší zájem. Doufám, že je to otázka pár let. Např. v Německu tyhle ryby jdou tak na dračku, že skoro veškery export jde tam.